Kozminski Business School

Edukacja

Moje doświadczenie

Może to się wydać dziwne, ale ja naprawdę lubię uczyć i to nie tylko szkolić praktyków, ale także uczyć studentów. Prowadziłem szkolenia otwarte i zamknięte organizowane przez firmy takie jak Instytut Rozwoju Biznesu, Fundacja Rozwoju Rachunkowości, czy JDS Consulting. Mam także doświadczenie w prowadzeniu szkoleń w ramach projektów unijnych i potrafię wypełnić wymagania formalne i merytoryczne z tym związane. Na uczelni prowadziłem zajęcia na wszystkich stopniach, na studiach MBA i studiach podyplomowych. Zajęcia prowadzę w języku polskim oraz w języku angielskim. W prowadzonych przeze mnie wykładach i ćwiczeniach staram się bazować na aktywności uczestników. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu zajęć zorientowanych na efekty kształcenia, zgodnych z wymaganiami organizacji międzynarodowych takich jak Equis czy AACSB. W projektowaniu zajęć i warsztatów koncentruję się na tym co uczestnicy zrobią w trakcie zajęć i czego się nauczą. Uczestnicy szkoleń i studenci doceniają moje wysiłki oceniając warsztaty i zajęcia średnio na 4+, przy czym wśród najważniejszych zalet mojego sposobu prowadzenia zajęć wymieniają: interesujący i jasny przekaz, prowadzenie dyskusji oraz bezstresową, dobrą atmosferę.

Karol M. Klimczak w TVN Biznes

Podczas studiów zarządzania multimediami na MMC Kiel poznałem także metody stosowania e-learningu, czy też nauczania przez internet. Teraz wdrażam je do prowadzonych przeze mnie zajęć w systemie Dokeos i Moodle. W chwili obcnej wszystkie moje zajęcia są prowadzone ze wsparcie platformy e-learningowej ALK. Zachęcam do przeczytania moich artykułów o wykorzystaniu narzędzi e-learning w nauczaniu.

Od 2010 roku mam okazję przybliżać zagadnienia z zakresu finansów i rachunkowości w poniedziałkowym programie Blajer Mówi Biznes w telewizji TVN CNBC. Przedstawienie problemu z 5 minut to wyzwanie dla kogoś, kto jest przyzwyczajony do cyklu 45-60 minutowego ale okazuje się, że wiele rzeczy można przedstawić znacznie prościej niż się początkowo wydawało. Kolejnym wyzwaniem było przygotowanie fotocastów dotyczących podstawowych zagadnień rynku finansowego w serwisie fotocasty.pl.

Studenci o moich zajęciach


Materiały dla studentów

Studentów Akademii Leona Koźmińskiego zapraszam do serwisu e-learningowego Moodle lub Wirtualnej Uczelnii.

Najlepsze listy od studentów

Choć pozornie wyglądam na miękkiego wykładowcę, pozory pryskają, kiedy studenci przestają wywiązywać się ze swoich obowiązków. Wtedy dostaję bardzo intersujące maile, w których studenci tłumaczą, dlaczego nie mogli przez trzy miesiące napisać pięciu stron tekstu... Poniżej zamieszczam parę najlepszych ku przestrodze :-)

Data: Fri, 30 May 2008 15:27:15 +0200
Dzień dobry Panie Karolu.
Nazywam się X i uczęszczam na Pańskie zajęcia z rachunkowość (WSPiZ , pierwszy rok, studia niestacjonarne, kierunek zarządzanie, nr.indeksu xxxxx).
Do końca maja mamy zamieścić na eleaerning-u analizy raportów rocznych wybranej spółki akcyjnej.
Wykonanie tej pracy odwlekałem na koniec maja, ale niestety z powodu przyczyn niezależnych ode mnie, nie byłem w stanie wykonać niniejszej pracy.
Dwa tygodnie temu zachorowała moja Mama i w związku z tym musiałem zajmować się nią przez ostatnie dwa tygodnie. Niestety mama mieszka na wsi i nie miałem tam dostępu do Internetu, poza tym szczere mówiąc myślałem wyłącznie o sprawach związanych z Jej chorobą. Teraz pisze do Pana ze szpitala, gdzie doktor pozwolił mi skorzystać z ich sieci, w celi wysłania tej wiadomości.
W związku z opisanymi powyżej kłopotami, uprzejmie proszę o przesunięcie mi terminu złożenia opisanej powyżej analizy. W Niedzielę wracam do Warszawy i od razu zajmę się przygotowaniem pracy.
Gorąco proszę, o ile to możliwe, o szybką odpowiedź i wyznaczenie nowego terminu złożenia zadania.

Data: Thu, 26 Jun 2008 12:57:52 +0200
Panie Karolu ,
może od początku przedstawię Panu całą sytuację. Pierwszy semestr byłem studentem studiów dziennych , więc nie było mi dane mieć rachunkowości i dopiero teraz zetknąłem sie z tym przedmiotem. Na początku miałem problemy z zapisaniem sie do jakiejkolwiek grupy i dopiero po tygodniach zostałem wstępne przepisany. Następna sprawą jest fakt , że mieszkałem 5 lat za granicą i to jest mój pierwszy rok w ojczyźnie ppo tak długiej przerwie. Na początku więc miałem ogromne kłopoty z aklimatyzacją i pisaniem jakich kol wiek prac i czasami komunikacją. Jeśli chodzi o Pana przedmiot , który Pan prowadzi to zrobiłem każdy test który był do zrobienia i jeśli chodzi o pracę końcowa to celowo napisałem dwie ponieważ jedna była w formie prezentacji a druga w formie pracy. Siedziałem nad tymi pracami uczciwe przez 4 dni zostając po pracy. Musiałem zostawałem ponieważ jak już Pan wie w domu wyłączyli mi internet. Do tego doszły kłopoty w pracy gdzie musiałem zostawać na weekendy i pracować bez przerwy 3 czasami tygodnie. Utrzymuje się sam i nie mogę zrezygnować z pracy bo to jedyne źródło moich dochodów. Do tego dodam to ,że za granicą już byłem studentem tylko zachorowałem i musiałem wracać do Polski pod opiekę rodziców. To była sugestia lekarza ( chętnie pokaże Panu te zaświadczenia lekarskie). Pech chciał ,że w Polsce musiałem zacząć wszystko od nowa a mam już 25 lat. Mam dużą determinacje i bardzo chcę skończy te studia. Taka sytuacja jak ta wytraciła mnie z rytmu zwłaszcza że Panie Karolu uczciwie siedziałem i pisałem.
Przepraszam może uzna to Pan za wynurzenia ale ja tez nie chcę nikogo zawieść zwłaszcza moja rodzinę, która na mnie liczy.

Materiały

O e-learning

Oprogramowanie